Кошик
85 відгуків
Всі види протипожежних робітПерейти
 • Понеділок
  09:00
  17:00
 • Вівторок
  09:00
  17:00
 • Середа
  09:00
  17:00
 • Четвер
  09:00
  17:00
 • Пʼятниця
  09:00
  17:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
+38-057-727-09-01
+38-057-727-09-01
+38-057-727-09-01
Обслуговування вогнегасників
+38-057-727-09-01
Навчання ПБ, плани евакуацій
+38-067-570-70-01
Продаж протипожежного обладнання
+38-067-120-10-96
Продаж модулів та систем гасіння
+38-068-535-90-01
Пожежно-технічно підприемство ТОВ "Брандмайстер" (продаж та перезарядка вогнегасників, послуги)

ЧОМУ ПАЛАЮЧИЙ БЕНЗИН НЕ МОЖНА ГАСИТИ ВОДОЮ? ДІЗНАЄМОСЯ!

ЧОМУ ПАЛАЮЧИЙ БЕНЗИН НЕ МОЖНА ГАСИТИ ВОДОЮ? ДІЗНАЄМОСЯ!
Чому палаючий бензин не можна гасити водою? Зараз розберемося в цьому питанні. Але давайте спочатку з`ясуємо, що ж таке бензин. Це рідина, яка може самостійно горіти навіть після того, як ви приберете від неї джерело запалювання.

24.11.17

 

ЧОМУ ПАЛАЮЧИЙ БЕНЗИН НЕ МОЖНА ГАСИТИ ВОДОЮ? ДІЗНАЄМОСЯ!

Чому палаючий бензин не можна гасити водою?
Зараз розберемося в цьому питанні. Але давайте спочатку з`ясуємо, що ж таке бензин. Це рідина, яка може самостійно горіти навіть після того, як ви приберете від неї джерело запалювання. Температура спалаху - не більше 61 ° С. Але на відміну від більшості інших рідин, палаючий бензин заливати водою ні в якому разі не можна. А все тому, що це може спричинити за собою збільшення області горіння.

ЧОМУ ПАЛАЮЧИЙ БЕНЗИН НЕ МОЖНА ГАСИТИ ВОДОЮ?

Навіщо потрібно заливати водою палаючі предмети? Так як горіння - це бистропротекающій процес з`єднання речовин з киснем, основний вашим завданням є огорожу цього газу від предмета, який горить. Заливаючи водою ці речі, ви знижуєте їх температуру, які стоять на заваді кисню до предметів. Але якщо горить бензин, то вода вам тут не допоможе. Поливаючи його нею, ви тільки нашкодите. Бензин не змішується з водою. За вагою він менше, тому він тільки спливе, при цьому не буде переставати горіти. До того ж він почне розпливатися далі з водою, в результаті чого площа пожежі буде збільшуватися.

ЯК ЖЕ ПОДОЛАТИ? Чим гасити бензин?

Щоб загасити його, вам потрібно буде перекрити до нього доступ кисню в інший спосіб. Краще засипати полум`я землею або піском. Якщо пожежа розвивається повільно, то спочатку постарайтеся засипати все навколо нього, щоб він не почав поширюватися далі. Якщо загорілася тара з бензином, то дані методи не підходять. Тут потрібно діяти інакше - накрийте ємність тканиною (чим щільніше, тим краще).

ЯКІ Є ЩЕ СПОСОБИ БОРОТЬБИ?

Ми розібралися, чому палаючий бензин не можна гасити водою, тепер давайте спочатку коротко розглянемо методи, які дійсно допоможуть у вирішенні цієї проблеми. Потім же ми опишемо те, як потрібно діяти в даному випадку.

Для того щоб загасити бензин, як ми вже з`ясували, вам треба закрити доступ кисню до предмету, який загорівся, оскільки без нього він горіти не буде. Для цього можна використовувати вогнегасник. Яким вогнегасником гасити бензин? для легкозаймистих рідин підійде порошковий. ІНСТРУКЦІЯ Акуратно закидайте осередки загоряння землею або піском, щоб бензин не розливався, що не бризкав, а також не потрапляв на стоять поруч предмети, в іншому випадку пожежа захопить і їх. Але перед тим як щось робити, приберіть на безпечну відстань все речі, які можуть спалахнути і знаходяться поряд з вогнем (меблі, штори і т. Д.).

Потім потрібно буде обсипати піском або землею палаючу рідину навколо. Далі засинайте від країв до середини. Після того як ви загасили пожежу, пісок (використовуваний для гасіння вогню) стає токсичним, тому його необхідно буде закопати подалі від громадських місць і тих, де є рослини.

Пам`ятайте, що якщо ви вже змогли загасити пожежу, то він може спокійно початися знову. Це може статися, якщо поблизу залишилися палаючі речі або предмети, які ще жевріють. Пари після такого пожежі теж можуть спалахнути. Добре перевірте всі місця і усуньте всі проблеми.

ЯК ЗАГАСИТИ ПАЛАЮЧУ КАНІСТРУ?

Піском або землею можна гасити пожежу, тільки якщо рідина розлита по підлозі або землі. Але якщо загорілася ємність з бензином, то це може нашкодити. Ніколи не кидайте землю або пісок на каністру, щоб не перекинути або не розлий її вміст випадково. Краще підійде в такій ситуації щільна тканина (наприклад, килимок, пальто, покривало і т. Д.). Накрийте ємність, це допоможе перекрити доступ повітря до неї. Не відкривайте цю каністру до того часу, поки вона не перестане горіти.

ВИСНОВОК

Тепер вам зрозуміло, чому палаючий бензин не можна гасити водою. Сподіваємося, що наші рекомендації вам допомогли розібратися в цьому питанні. Будьте пильні і не допускайте пожеж. Адже простіше запобігти проблемі, ніж її вирішувати.

 

Джерело: howtoukr

Інші статті
Brandmaster - послуги у галузі пожежної безпеки
+38-057-727-09-01
Обслуговування вогнегасників
+38-067-570-70-01
Навчання ПБ, плани евакуацій
+38-067-120-10-96
Продаж протипожежного обладнання
+38-068-535-90-01
Продаж модулів та систем гасіння
Україна Харківська область Харків вул. Греківська, 5.
М. Харків, вул. Греківська, 5.
Мапа