Кошик
84 відгуків
Всі види протипожежних робітПерейти
 • Понеділок
  09:00
  17:00
 • Вівторок
  09:00
  17:00
 • Середа
  09:00
  17:00
 • Четвер
  09:00
  17:00
 • Пʼятниця
  09:00
  17:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
+38-057-727-09-01
+38-057-727-09-01
+38-057-727-09-01
Обслуговування вогнегасників
+38-057-727-09-01
Навчання ПБ, плани евакуацій
+38-067-570-70-01
Продаж протипожежного обладнання
+38-067-120-10-96
Продаж модулів та систем гасіння
+38-068-535-90-01
Пожежно-технічно підприемство ТОВ "Брандмайстер" (продаж та перезарядка вогнегасників, послуги)

Огнезащитная обработка тканей

 • picture 1
 • picture 2
 • picture 3
 • picture 4
 • picture 5
 • picture 6
 • picture 7

ВОГНЕЗАХИСНА ОБРОБКА ТКАНИНИ

Профілактика пожеж передбачає вогнезахист будівельних, металевих і дерев'яних конструкцій, а також виробів з тканини. Текстильні матеріали, що поставляються споживачу, повинні бути здатні чинити опір займання. Ця характеристика дозволяє захистити людину і споруди від впливу вогню, а також знизити швидкість поширення полум'я при пожежі.

НЕОБХІДНІСТЬ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ ВІД ЗАГОРЯННЯ
Текстильні вироби виготовляються з натуральних матеріалів (бавовна, вовна), штучних (віскоза, ацетат), синтетичних (поліамід, поліефір) та змішаних волокон. Пожежі в будівлях, декорованих виробами із штучних і синтетичних тканин, розкривають їхній істотний недолік.

Поліестер горить довше, ніж бавовна, розкидаючи тліючі згустки матеріалу, що збільшує ймовірність перекидання полум'я на сусідні предмети. Їдкий токсичний дим, що виділяється при згорянні такої тканини, за кілька вдихів здатний отруїти людину.

Вогнезахисна обробка тканин особливо актуальна для місць масового перебування людей: установ освіти і культури, лікарень і поліклінік. Текстильні вироби, не викидають в атмосферу токсичні продукти горіння, істотно полегшують евакуацію, дозволяючи без втрат вивести персонал з палаючої будівлі. Гардини, штори і тюль, просочені спеціальними складами, здатні уповільнити поширення полум'я.

Обробку антипіренами підлягають:

 • театральні декорації;
 • матеріали з текстилю, розташовані в місцях евакуації та пожежних виходів;
 • спецодяг співробітників МНС і зварників;
 • тканинні вироби, використовувані для оформлення закладів громадського харчування, галерей, місць для куріння та інших приміщень, в яких використовується відкритий вогонь.

ВИБІР ЗАСОБІВ
Зменшення пожежної небезпеки тканин виробляється з допомогою поверхневої або об'ємної обробки тканини антипіренами — вогнезахисними засобами на основі інгібіторів. Різні види інгібіторів при нагріванні гальмують хімічні реакції, дозволяючи знизити або повністю обмежити можливість займання тканини. Інгібітори бувають як гомогенними (на основі йоду, фтору), так і гетерогенними (солі лужних металів).

Ринок антипіренів досить широкий і продовжує збільшуватися, містить тисячі комерційних продуктів. Цьому сприяють не тільки зростання промисловості та впровадження екологічних матеріалів, але і вимоги регулюючих органів, що стежать за нормами пожежної безпеки.

Кращими антипіренами вважаються склади на основі диаммония фосфату або фосфорнокислого натрію в суміші з сульфатом амонію, які при нагріванні виділяє оксиди фосфору, службовці захисною плівкою.
Також популярний тригідрат оксиду алюмінію, який є продуктом новітніх розробок. Крім цього, використовуються бромом, хлоровмісні і антипірени на основі оксиду сурми.

Такий широкий спектр вогнезахисних препаратів зумовлений особливостями їх дії — жоден з них не позбавлений недоліків. Тому застосування того чи іншого складу залежить від його додаткових характеристик. Більшість складів продається в рідкому вигляді, в тару різного об'єму (бочках, пластикових відрах, каністрах), готовими до використання.

Антипірени у сухому вигляді необхідно розводити до робочого складу самостійно. Майже всі виробники додають до складу антипіренів антисептики для захисту тканини від мікроорганізмів, грибків, цвілі.


 

СПОСОБИ ВОГНЕЗАХИСТУ
Надати тканини вогнезахисні властивості можна наступними способами: просоченням, фарбуванням, зміна складу нитки.

ПРОСОЧЕННЯ
Вогнетривке просочення тканини — це поверхнева вогнезахист тканин, заснована на освіту на виробі важкорозчинних сполук. Текстильні матеріали, які не потребують прання (переважно целюлозні) обробляються вогнезахисними складами на основі бури та борної кислоти, диаммоний-фосфату та інших неорганічних сполук.

Якщо ж виріб буде піддаватися неодноразової пранні, його слід просочити фосфоросодержащими сполуками, стійкими до вимивання. В миючий склад додають рідину вогнезахисту для відповідного виду тканини в пропорції 1:1.

Після висихання розчин не залишає плям і запаху, не змінює колір тканини. Для збереження ефекту вогнезахисту після прання при поверхневому способі обробки тканини обов'язково піддають термообробці.

Покриття меблів і килимових покриттів вогнезахисним складом здійснюється за допомогою спеціального пульверизатора методом безповітряного розпилення.
ФАРБУВАННЯ
Вогнетривке фарбування тканини виконується спеціальними фарбами в заводських умовах, дозволяючи збільшувати вогнестійкість до EI 120, використовується рідко.

ПЛЕТІННЯ
Вогнетривке плетіння тканини — це поглиблена вогнезахист тканин, заснована на введенні сповільнювачів горіння в склад волокон вироби на стадії виробництва. Матеріали, з яких виготовляється спеціальний одяг для зварювальних робіт або співробітників МНС, зберігають постійні вогнезахисні властивості завдяки складом нитки, використання особливого натягу та малюнку тканини. Подібне протипожежне полотно з вогнезахисної тканини також можна використовувати в якості чохлів.

ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТОДІВ
Ефективні засоби вогнезахисту для тканини повинні успішно виконувати наступні завдання:

 • недопущення займання від сигарети, сірники;
 • запобігання поширення полум'я по виробу;
 • зниження димовидалення;
 • зменшення токсичності продуктів горіння;
 • зниження обсягу тепла, що виділяється;

Ефективність вогнезахисту для обробки тканин підтверджується спеціальними випробуваннями. Якщо термін дії вогнезахисної обробки минув, тканина повинна бути оброблена повторно для відновлення вогнезахисних властивостей
 

Фільтри
Ціна
Наявність
Акція
Brandmaster - послуги у галузі пожежної безпеки
+38-057-727-09-01
Обслуговування вогнегасників
+38-067-570-70-01
Навчання ПБ, плани евакуацій
+38-067-120-10-96
Продаж протипожежного обладнання
+38-068-535-90-01
Продаж модулів та систем гасіння
Україна Харківська область Харків вул. Греківська, 5.
М. Харків, вул. Греківська, 5.
Мапа